Dariusz Kwiatkowski

doradca restrukturyzacyjny
radca prawny

Zakorzeniony w biznesie licencjonowany doradca restrukturyzacyjny i radca prawny. Doświadczenie zdobywał przy największej restrukturyzacji budowlanej grupy kapitałowej notowanej na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Skutecznie zrestrukturyzował warszawskiego dewelopera będąc wiceprezesem zarządu. Zasiadał w licznych radach nadzorczych spółek kapitałowych.
[Więcej >>>]

Sąd restrukturyzacyjny

Dariusz Kwiatkowski|29 grudnia 2015|Komentarze (0)

W związku ze zbliżającym się wejściem w życie ustawy prawo restrukturyzacyjne, wielu dłużników zastanawia się jaki sąd rozstrzygał będzie o wszczęciu postępowania restrukturyzacyjnego. Zgodnie z nową ustawą sprawy restrukturyzacyjne rozpoznaje sąd restrukturyzacyjny, a sądem restrukturyzacyjnym jest sąd rejonowy – sąd gospodarczy.

Co do zasady sąd rejonowy – sąd gospodarczy ma siedzibę w mieście będącym siedzibą sądu okręgowego. Sądów okręgowych w Polsce jest 45, przy czym sądów restrukturyzacyjnych (i upadłościowych zarazem) 44 z uwagi na fakt, że sąd w Warszawie jest sądem właściwym dla dwóch okręgów sądowych: Warszawa i Warszawa-Praga.

Sąd restrukturyzacyjny Warszawa

W przypadku Warszawy sądem restrukturyzacyjnym będzie zatem Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie. Jak na razie ze strony internetowej, ani z informacji udzielonych telefonicznie w sądzie upadłościowym w Warszawie nie ma jeszcze opublikowanych żadnych informacji nt. zmian organizacyjnych od 1 stycznia 2016 roku.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 325 275e-mail: biuro@kosmal-kwiatkowski.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kwiatkowski & Wspólnicy Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kwiatkowski & Wspólnicy z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@kosmal-kwiatkowski.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: